Sarıgül, sloganını The House Cafe’de açıkladı

Şişli Belediye Başkanı ve CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül The House Cafe‘de gazete eklerinin yönetici ve yazarları ile buluştu.

Milliyet Cadde, Hürriyet Kelebek ve Habertürk Magazin Servisi‘nin katıldığı davette konuşan Sarıgül, böyle bir buluşmayı gerçekleştirmesini şöyle anlattı:

Sizin yaptığınız günlük ekleri bütün patronlar, iş adamları okuyor. Daha önemlisi, onların eşleri okuyor. Çok insan biliyorum, gazetelerin içinden eki alıp gazeteye bakmıyor bile! Şehirde neler olup bittiğini, gece ve eğlence hayatını, sosyal yaşamı herkes sizin haberleriniz ve yazılarınızla öğreniyor. O yüzden siz çok önemlisiniz

NiSHTiME ‘ın edindiği bilgiye göre, Sarıgül , yazarların kendisinden slogan istemesi üzerine, “ Ne zaman başın düşerse dara, hemen Sarıgül’a ara ” esprisini yaptı.

Sargül‘ün açıklamalarından önemli bölümler şöyle:

Bir insanda üç temel güç olmalı. Ekonomik güç, siyasi güç ve sosyal güç. Sosyal gücünüz yoksa; yani sosyal hayatınız, dostluklarınız zayıfsa, diğer güçlerin de bir hükmü kalmaz

“Metro hattını genişletmek ve deniz ulaşımını daha aktif hale getirmek istiyorum”

“Göreve gelir gelmez, yurt dışından da katılımın olacağı bir proje yarışması düzenleyerek Taksim için en doğru projeyi seçeceğiz”

“DIŞARIDAKİ MASALAR KALDIRILIR MI!”

Biz bugüne kadar hiçbir mekana zabıta yollayıp, insanların altından sandalye çekmedik! Bir kez gece 12’de geldim Atiye Sokak’a, her kafadan başka ses çıkıyordu. Kural koydum, sınır çizdim ve gittim. Mekan sahibi arkadaşlarımız da bu kurallara uydu. İnsanları masadan kaldırmak ne demek! Dışarıda masalar olsun, insanlar sokakta otursun, medeni şekilde sosyalleşsin.?Amacım bu dönüşümü sağlamak…”

RESSAMLARIN GÖZÜNDEN İSTANBUL

Dünyaca ünlü yazar ve ressamların İstanbul ile bağlarını güçlendirmek istiyorum. Mesela bir süre İstanbul’da konaklamalarını ve şehirle ilgili eserler yaratmalarını sağlayacağız. Aynı şekilde Türk ressamlar da yurtdışında sergi açacak ve İstanbul tanıtımına katkıda bulunacaklar”

Facebook yorumları

Diğer haberler
X