Teşvikiye Sanat’ta “Neşeli Günler”

Türkiye ve Belçika çağdaş sanatının önde gelen isimlerinin de bulunduğu "Neşeli Günler" adlı sergi Teşvikiye Sanat Galerisi'nde açıldı.

Çelik Çelikyaman / NisantasiHaber.com
celik@NisantasiHaber.com

Ali Atmaca, Bedri Baykam, Benjamin Demeyere, Buket Püren, Can Büyükmehmet, Didem Ünlü, Doğan Paksoy, Mahir Güven, Nick Andrews, Nükhet Göldeli, Mustafa Ata, Mustafa Altıntaş, Resul Aytemür, Serdar Şencan, Serkan Şen, Şükrü Karakuş, Utku Varlık ve Yavuz Tanyeli’nin eserlerinden oluşan “Neşeli Günler” adlı sergi, Teşvikiye Sanat Galerisi‘nde sanatseverlerle buluştu.

31 Ağustos‘a kadar sürecek sergide, Türkiye ve Belçika çağdaş sanatının önde gelen isimlerinden parlayan yıldızlarına uzanan bir seçki sunuluyor.

Birbirinden farklı resim anlayışları olan 15 sanatçının eğlence sahnelerinden deniz kıyılarına, konken partisinden dönerciye, hayvanlar âlemine ya da non-figüratif resimlerinden sanat tarihinin başyapıtlarını yorumladıkları çalışmalarına uzanıyor. Çeşitliliğiyle dikkat çeken resimlerin ortak noktası ise renkçilikleri.

Teşvikiye Sanat Galerisi‘nin sahibi Doğan Paksoy‘un ev sahipliğini yaptığı açılışta Ressam Mahir Güven, Galerist Nihat Tokat, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Özlem Üner, Ressam Ferda Yüksel‘in yanısıra Artpoint Galeri ve Müzayede‘nin sahibi Onur Soysalan ve Yahşi Baraz da hazır bulundu.

Facebook yorumları

Diğer haberler