The Rake Türkiye’ye Nişantaşı’ndan girdi

The Rake’in, Nişantaşı St. Regis Istanbul Spago’da gerçekleştirilen ilk sayı kutlamasına basın ve sanat dünyasından çok sayıda isim katıldı.

Dünyaca ünlü derginin ilk sayı kutlamasına Rafi Portakal, Mustafa Taviloğlu, Rıfat Elhadef, Cemre-Emre Narin, Mine Kalpakçıoğlu, Hande Ataizi, Aslı Ekşioğlu, Elif Dürüst, Ertuğrul Özkök, Uğur Cebeci, Çınar Oskay, Çağdaş Ertuna, Onur Baştürk, Mehmet Ali Berkman, Tilda-Erol Tezman, Sinan Öncel, Fusun Çevikel Kuran, Vedat Aşçı, Yasemin Taciroğlu, Başak Dizer, Deniz Marşan, Barbaros Altuğ, Raissa-Vanessa Sason gibi isimlerin de aralarında bulunduğu iş, moda, cemiyet ve basın dünyasından davetliler katıldı.

“Kadın bir meta olarak yer almıyor”

Kutlama organizasyonuna ev sahipliği de yapan Doğan Burda Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Mehmet Y. Yılmaz, The Rake’in Doğan Burda Dergi Grubu‘nun 100’üncü dergisi olduğunu belirterek, “The Rake, orijinali Singapur olmakla beraber artık dünyanın birçok yerinde şık ve cool erkeklerin dergisi olarak biliniyor. Diğer erkek dergilerinden temel farkı burada kadın bir meta, obje olarak yer almıyor. Bu dergi, hayattan zevk almasını bilen, iyi giyinen, iyi zevkleri olan, rafine zevkleri olan erkeklerin okuyacağı bir dergi. Kadın, tabii ki bir erkek için hayatın en önemli varlığı. Bir erkek hayatta ne yapıyorsa bir kadının beğenisini kazanmak için yapıyor. Bu dergide önerilen konular, anlatılan meseleler o erkeğin hem dünya görüşünü ortaya koyan hem de kadına daha saygılı davranmasını öneren yazılar” dedi.

Derginin hayattan zevk almasını bilen kişilere hitap ettiğinin altını çizen Mehmet Y. Yılmaz, “The Rake, baktığımızda hayattan zevk almasını bilen, biraz çapkın erkek anlamına da geliyor kelime anlamı olarak. Ama burada daha çok hayattan zevk alan hayatın tadını çıkaran erkek anlamında kullanılan bir kelime. Hayat bir erkek için nasıl geçer; çalışır, az veya çok para kazanır ama o az veya çok kazandığı parayla da birlikte olduğu, sevdiği, beğendiği kadınla hayattan bir an çalma duygusu içinde olur. Bu dergi onu anlatıyor” diye konuştu.

“Yıldızı yükselen bir dergi”

The Rake Dergisi Yayın Direktörü İlhan Demiriz ise dergi hakkında şunları söyledi:

Son zamanlarda yıldızı çok yükselen bir dergi. Erkek dergisi olarak da bildiğimiz klasik erkek dergilerinden farklı. Daha çok bir stil dergisi ama aynı zamanda çok entelektüel bir dergi. Uluslararası edisyonu çok büyük bir ilgi görüyor. Japonya, Arap Emirlikleri, Rusya, Ukrayna’dan sonra şimdi Türkiye’de. Daha fazla da uluslararası edisyon vermek istemiyorlar. Biz de bu açıdan kendimizi şanslı hissediyoruz, böyle bir dergiyi ülkeye kazandırdığımız için

21 ülkede yayınlanıyor

21 ülkede yayınlanan The Rake’in, Türkiye basımı, 5’inci uluslararası basımı oldu. Derginin ilk sayısının kapağında ünlü sinema oyuncusu Sean Penn yer aldı. Dergi, iki ayda bir yayınlanacak.

FOTO GALERİ

[divide icon=”square” width=”medium” color=”#2c314d”]

[gmedia id=920]

NishTime Haber Merkezi

Facebook yorumları

Diğer haberler
X