Tiyatro Teras her hafta ünlü bir ismi ağırlıyor

Şüküri Çavuşay'ın, Nişantaşı'nda sanatseverlere kazandırdığı "Tiyatro Teras", bu hafta Prof. Dr. Mehmet Çelik'i ağırladı.

Oyuncu ve Yönetmen Şüküri Çavuşay‘ın, yönetiminde Nişantaşı‘nda açılan “Tiyatro Teras“, her hafta bir konuk ağırlıyor.

Bu hafta ise Prof. Dr. Mehmet Çelik‘in “1000 Fikir Yarışır 1000 Çiçek Doğar” – “Mevlâna ve Aşk” adlı söyleşisi gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Mehmet Çelik, Mevlana felsefesinin sanat, şiir ve aşk üzerine etkilerini çok sayıda öğrenci ve tiyatrocu adayı ile paylaştı.

Hayatta karşılaştığımız güçlükler karşısında yılmamak gerektiğini söyeyen Çelik, “Her ne iş yaparsak yapalık aşk ile yapmamız gerekir” dedi.

Söyleşide başarılı oyuncu Mehmet Polat da hazır bulundu.

Bir sonraki konuk Veli Çelik

Tiyatro Teras‘ta 16 Temmuz 2017 pazar günü saat 17.00‘de ise Yönetmen Veli Çelik konuk olacak. Veli Çelik, sanat dünyasınıda ki tecrübelerini paylaşırken, kamera oyuncluğu ve diziler üzerine öğrencilerin sorularını yanıtlayacak.

Tiyatro Teras‘ta her hafta sanat, bilim, felsefe, psikoloji ve tarih alanlarında kendi alanında uzman hocalar seminer verecek. İlerleyen haftalarda Türkan Şoray, Bennu Yıldırımlar gibi ünlü oyuncular da Tiyatro Teras‘a gelerek deneyimlerini öğrencilerle paylaşacak.

Tiyatro Teras, el emeği tasarımları ve farklı atmosferi ile ustalardan ve öğrencilerden şimdiden tam not aldı.

Facebook yorumları

Diğer haberler