Ünlü modacılardan “Bir yastık hikayesi”

Singer’in sosyal sorumluluk projesi kapsamında Türkiye’nin en ünlü 11 moda tasarımcısı, Anadolu’nun geleneksel uzun yastıklarını yeniden yorumlamak için bir araya geldi

Orijinal yastık tasarımları, düzenlenen çok özel gecede açık artırma ile satıldı. Satıştan elde edilen gelir, eğitime destek vermek üzere bağışlandı.

Singer’in “Bir Yastığa Baş Koymak – Bir Yastık Hikâyesi” adlı sosyal sorumluluk projesinde “hautecouture” alanında yüksek dikiş tekniğini yaşatan 11 ünlü modacının tasarımları buluştu.

Muzaffer Çaha, Hakan Elyaban, Ahmet Eraslan, Vural Gökçaylı, Dilek Hanif, Cemil İpekçi,Sadık Kızılağaç, Yıldırım Mayruk, Faruk Saraç, Barbaros Şansal, Zuhal Yorgancıoğlu gibi isimler, ömür boyu aynı yastığa baş koyulan eski günlerin anısını herkese yeniden yaşattı.

Nostaljik tasarımlar zaman tüneli içinde bir gezintiye davet ederken sıra dışı tasarımlar da yaratıcılığın sınırlarını zorladı. 140 x 45 cm ölçülerindeki yastık tasarımları; bazen bir ömrü, bazen bir ideali, bazen bir hayatı, evliliği ve her şeyden daha önemlisi aşkı simgelerken duygu dünyamızın kapılarını da araladı.

Gecenin geliri Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışlanırken, sanatçı Demet Tuncer’in canlı performansı da geceye renk kattı. Demet Tuncer’e sahnede Sanatçı Sabri Tuluğ Tırpan eşlik etti.

Ayrıca; Proje Direktörü Nur Onur’un proje ile aynı adı taşıyan “Bir Yastığa Baş Koymak – Bir Yastık Hikâyesi” isimli kitabı da aynı gece davetlilerle buluştu.

Kitapta modacıların çocukluk yıllarından itibaren tasarım dünyasına nasıl girdiklerine dair küçük anekdotlar ve yastıklara ilişkin hikâyeler yer aldı. Kitabın sponsorluğunu da üstlenen Singer, kitabın tüm gelirini yine derneğe bağışladı.

FOTO GALERİ

[divide icon=”square” width=”medium” color=”#2c314d”] [gmedia id=255]

Facebook yorumları

Diğer haberler
X