Yaprakkıran, “İyilik İçin Sanat’ı” ağırladı

İyilik İçin Sanat Derneği üyeleri, her hafta gerçekleştirdikleri “Sanat Buluşmaları”nın 189.’sunda, eserlerini genellikle gece üreten ve son olarak hazırladığı 6 kişisel sergisine “Gecenin Gölgeleri” adını veren ressam Erkan Yaprakkıran’ı, Nişantaşı’ndaki atölyesinde ziyaret etti.
Ziyarete, dernek üyeleri Selin Bozkurt, Handan Aral, Nadire Tanes, Nermin Aşçıoğlu, Arzu Küfündür, Ayça Okay, Duygu Hayırlıoğlu, Yasemin Atatüre, Gözde Varol, Ayşen Laçinel, Sinem Gönç, Ahu Akalın, Zeynep Gül Uzunkaya ve Hakan Kürklü katıldı.
Erkan Yaprakkıran kimdir?
İstanbul’da 1980 yılında doğan sanatçı, Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Halil Akdeniz Atölyesi’nden 2005 yılında mezun oldu, 2013 – 2015 arası Işık Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sanat Kuramı ve Eleştiri Bölümünde Yüksek Lisans yaptı.
Erkan Yaprakkıran, kendi kişisel yolculuğu içinde kadın, aşk, tutku, bağlılık, özlem, yolculuk temalarından hareketle bu anlamları soyutlaştırarak eserler üretiyor. Yaprakkıran, tuvallerinde genellikle form biçimi olarak dolunay temasını kullandığını anlatıyor. Birçok kişisel ve karma sergiye katılan Erkan Yaprakkıran, atölyesinde öğrencilere ders vermeye de devam ediyor.

Facebook yorumları

Diğer haberler
X