Zeynep Aslı Çokşenim’den ‘Devam’

Zeynep Aslı Çokşenim‘in, MAJİ Luxury Art Gallery & Event‘de açılan “Devam” adlı sergisi 16 Mart 2019 tarihine kadar açk kalacak. Serginin açılışında Hitay Holding CEO‘su Emin Hitay da hazır bulundu.

Zeynep Aslı Çokşenim, yeni sergisi “Devam”ı şu satırlarla anlatıyor :

Beni etkileyen, iz bırakan herşey-herkes-her konuşma-paylaşım olabiliyor. Okuduklarım, öğrendiklerim, doğa, insanlar, hissettiklerim.

Bazen anlık etkileşimler, bazense mitolojik hikayeler. Çevremdeki kadınların ve bir kadın olarak “benim” yaşadıklarımız, düşündüklerimiz, kırıldıklarımız, cesaret bulduklarımız, bıraktıklarımız.

Kısaca bizi biz yapanlar diyebilirim. Bu bazen bir çiçekle, bazen hayvanla bazen sadece kendimle bağdaşıyor.

Ve ben üretirken, resim yaparken duygularımı tuvale/kağıda aktararak desenlerimle, renklerle sanki kendimi onarıyorum-iyileştiriyorum. Ve sanki herkes için yapıyorum herkes kendinden birşeyler bulsun istiyorum.

Zeynep Aslı Çokşenim kimdir?

Zeynep A. Çoksenim, 2000 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 1 Numaralı atölyeden mezun olmuştur. Aynı yıl mezun olduğu lisede görsel sanatlar öğretmenliği yapmaya başlayan ve halen özel bir eğitim kurumunda devam eden Çokşenim, 2012 yılında kendi atölyesini açmıştır.

Atölyesinde kendi sanat üretimine paralel olarak, çocuklara, gençlere ve yetişkinlere eğitim veren sanatçı, içinden geçen duygu ve düşünceleri dürüstçe yansıttığı çarpıcı eserleri ile dikkat çekmektedir.

Facebook yorumları

Diğer haberler
X