Nihat Evren Derman’ın Pembe Panteri Nişantaşı’nda

Bu yıl 25. sanat yılına adım atan Ressam Nihat Evren Derman'ın "Pink Panther's Dream" adlı sıra dışı yağlıboya çalışması büyük beğeni topladı.

Bu yıl 25. sanat yılına adım atan Nihat Evren Derman’ın Nişantaşı’nda resmettiği “Pink Panther’s Dream” adlı sıra dışı yağlıboya çalışması büyük beğeni topladı. Derman’ın çalışması kısa sürede Ankaralı sanatsever Dicle Tuncay’ın koleksiyonuna girdi.

Nihat Evren Derman, tablosuyla ilgili şunları söyledi :

“Hayal kahramanlarını günümüzün Nişantaşı’na taşıyarak hem sürreal hem de pop-art çizgisinde bir çalışmaya imza atmak istedim; tabi ki kendi neoklasik tarzımla. Pembe Panter, Jessica Rabbit, Müfettiş Clouseau, The Little Man’in yanı sıra Pembe Panter’in Batmobile öykündüğü Murat 131’i ve Müfettiş Clouseau’nun Renault 12 polis arabasıyla; enternasyonel ünü olan hayali kahramanları yerel bir kimliğe büründürmek istedim. Günümüz İstanbulu’nda 80’li yıllara ait otomobilleri resmederek anakronik ve eklektik yöntemleri de bir araya getirmiş oldum”

25. yılda yeri tarz

“2020 yılı itibariyle 25. sanat yılıma adım attım. Başka bir deyişle tuvalin başına geçeli çeyrek asır oldu. 25. yılımda da yeni bir tarz ve bakış açısıyla sanatseverlerin karşısına çıkmak istedim. Firebird & Angel serisinden sonra yeni bir serinin ilk örneği olacağanı düşündüğüm PINK PANTHER’S DREAM ‘i tüm sanatsever dostlarımın beğenisine sunuyorum.”

Ankaralı koleksiyoner aldı

Derman’ın imzasını taşıyan tablonun Ankara’nın genç ve başarılı iş insanlarından Anişmak Yönetim Kurulu Üyesi Dicle Tuncay’ın koleksiyonunda olduğu öğrenildi.

Tuncay, “Resim sanatına olan ilgimin temeli aileme dayanıyor diyebilirim. Aile koleksiyonumuzda Nihat Evren Derman imzalı birçok İstanbul ve Ankara temalı tablo yer alıyor. Pembe Panter temalı tablonun sanatçı için çok özel olduğunu biliyordum ve kendi koleksiyonuma katmanın mutluluğunu yaşıyorum” dedi.

Facebook yorumları

Diğer haberler
X