Nihan Peker’den güçlü gelinlikler

Nihan Peker tasarladığı ilk gelinlik koleksiyonunu Pera Palace’ da gerçekleştirilen defile ile moda severlerin beğenisine sundu.

Markasını kurduğu ilk günden beri sade, şık ve zarif tasarımlarıyla tüm modaseverlerin beğenisini toplayan Nihan Peker, son zamanlarda tasarladığı gelinliklerin büyük beğeni toplamasıyla ‘Nihan Peker Gelinlikleri’ algısını yarattı. Tasarımlarında da benimsediği sadeliğin dışına çıkmadan, naif, şiirsel yaklaşımı olan; her zaman hayalini kurduğu gelinlik koleksiyonunu yarattı. Defileye Burcu Esmersoy, Zeynep Toker, Petek Ertüre, Zülal Zorlu, Özge Sander, Burcu Şendir ile moda, sanat, iş ve cemiyet hayatının önde gelen isimleri katıldı.

Tasarımcı Nihan Peker tasarladığı gelinlik koleksiyonu için ‘ Uzun zamandır hep aynı gelinlikleri görmekten sıkılmıştım, herkes birbirine benziyordu. Olabildiğince sade, farklı ve yeni bir anlam ifade eden güçlü gelinlikler hayal ettim ve tasarladım. İlham kaynağım ise bazen dupduru bir su tanesi, bazen 60’lı yıllardan nostajik bir kare ve duru kadınlar oldu’ ifadelerini kullandı.

Facebook yorumları

Diğer haberler
X